Previous Next

دهه کرامت

 

واقعه غدیرخم یکی از مهمترین حادثه های تاریخ صدر اسلام است که به تعبیر معصومین علیه السلام، غدیر عید بزرگ الهی است که همه پیامبران به پاس داشت حرمت آن مامور بودند. همانطوریکه رسول گرامی اسلام این روز را برترین عیدهای امت خویش معرفی می کند و می فرماید:«روز غدیرخم برترین عید امت من است (مجلسی،ج۹۷:۱۱۰)»

 

واقعه غدیر خم

غدیر خم در روز پنجشنبه ۱۸ ذی الحجه سال دهم هجری در هنگام بازگشت پیامبر گرامی اسلام از اخرین سفر حج (حجه الوداع ) در سرزمینی بنام  جحفه (یکی از میقات حج) رخ داد. در این روز پیش از صدهزار نفر از کاروان حجاج در محل غدیر خم به دستور پیامبر (ص) توقف کردند و پس از خطبه ای و رسول گرامی اسلام دست علی علیه السلام را بلند کرده و فرمودند:

« من کنت مولاه فهذا علی مولاه »

و بعد از چندبار تکرار سر به آسمان برداشت و ادامه داد: «ولایت علی بن ابیطالب (علیه السلام)  ولایت خداست، دوست داشتن او عبادت خداست، پیروی کردن او واجب الهی است و دوستان او دوستان خدا و دشمنان او دشمنان خدا هستند، جنگ با او جنگ با خداست و صلح با او صلح با خدای متعال است.»

 

غدیر در کلام امام خمینی (ره)

«غدیر علی را نساخت علی سبب پیدایش غدیر شد. غدیر منحصر به آن زمان نیست غدیر در همه اعصار باید باشد و روشی که حضرت امیر پیش گرفته است باید روش ملت ها و دست اندرکاران باشد.» صحیفه نور ج۲۰ ص ۲۸

 

بیانات رهبر انقلاب پیرامون عید غدیر

«غدیر در آثار اسلامی ما به "عید الله‌الاکبر "، "یوم العهد المعهود " و "یوم المیثاق المأخوذ " تعبیر شده است. این تعبیرات که نشان دهنده‌ی تأکید و اهتمامی خاص به این روز شریف است، خصوصیتش در مسأله‌ی ولایت است. آن عاملی که در اسلام ضامن اجرای احکام است، حکومت اسلامی و حاکمیت

 احکام قرآن است، والا اگر آحاد مردم، ایمان و عقیده و عمل شخصی داشته باشند، لیکن حاکمیت - چه در مرحله‌ی قانون گذاری و چه در مرحله‌ی اجرا - در دست دیگران باشد، تحقق اسلام در آن جامعه، به انصاف آن دیگران بستگی دارد.»

 

اقدامات شرکت عماد دردهه امامت و ولایت  (از عید سعید قربان تا عید غدیر خم)

الف) برنامه های تبلیغاتی

ب) اطلاع رسانی

ج) برگزاری مسابقه فرهنگی

د) انتقال پرچم گنبد منور حضرت عباس (ع) وکاشی حرم مطهر امام حسین (ع) به شرکت   

 

الف) برنامه های تبلیغاتی دهه امامت و ولایت

۱- تهیه تراکت با موضوع غدیر (بیش از پنج نوع تراکت و...)

۲- انجام تبلیغات در سایت ، اتوماسیون اداری و کانال تلگرام شرکت عماد

۳- نصب بنر، پرچم، آذین بندی و توزیع شیرینی

 

ب) اطلاع رسانی

۱- اطلاع رسانی و انعکاس اخبار و رویدادهای مهم دهه مبارک امامت وولایت به کارکنان محترم شرکت

۲- انعکاس برنامه های مناسبتی شرکت به مراجع ذیصلاح (بانک دی –گروه مالی و...)

 

 ج) برگزاری مسابقه فرهنگی

در دهه مبارک امامت و ولایت به منظور گسترش فرهنگ غدیر در بین خانواده محترم کارکنان شرکت ، مسابقه فرهنگی با نام غدیر برگزار گردید. این مسابقه برگرفته از کتاب " فرزندم چنین باش " ترجمه حجه الاسلام دین پرور که مربوط به سخنان حضرت علی (ع) به فرزندشان امام حسن مجتبی (ع) در هنگام بازگشت از جنگ صفین می باشد .

برای برگزاری این مسابقه یک نسخه از کتاب به همراه سوالات مسابقه تحویل گردید و این امر با استقبال کارکنان محترم مواجه و تعداد ۷۰نفر  در آن شرکت  نمودند. (کارکنان و یک عضو خانواده)  مراسم قرعه کشی این مسابقه در تاریخ  ۰۵/ ۰۵/ ۱۴۰۰با حضور مهندس محسن غلام نژاد معاون سرمایه گذاری و توسعه مشارکت های اقتصادی برگزار گردید.

مهندس غلام نژاد در این مراسم اظهار داشت :«واقعه تاریخی که در سال دهم هجرت در روز هجدهم ذی الحجه به وقوع پیوست بعنوان مهمترین و بزرگترین عید مسلمین می باشد و لازم است آنرا ارج بنمائیم. غدیر یک تفکر و نشانه است که از تداوم خط نبوت حکایت می کند، غدیر نقطه تلاقی کاروان رسالت با امامت است. » ایشان در ادامه افزود: «ما تلاش خواهیم کرد با اجرای برنامه های دینی و فرهنگی در حد امکان در ترویج فرهنگ غدیر در بین خانواده کارکنان شرکت اقدام نماییم. از خداوند متعال خواستاریم توفیق خدمت در راه امامت و ولایت شویم.»در پایان این برنامه به ده نفر از برگزیدگان مسابقه فرهنگی غدیر جوایزی اهدا گردید.

 

د) پرچم گنبد منور حضرت عباس (ع) و کاشی حرم مطهر امام حسین (ع)

 در ایام مبارک دهه ولایت و امامت با هماهنگی بنیاد شهید انقلاب اسلامی پرچم گنبد منور حضرت عباس (ع) و کاشی حرم مطهر امام حسین (ع) جهت تبرک کارکنان به شرکت منتقل گردید.

 

 

 

 

جهت عضویت در خبرنامه عمـــاد، لطفاً ایمیل خود را وارد نمائید

تماس با ما

... شـرکت عمـاد

آشریعتی، نرسیده به میدان قدس، خیابان موسیوند، پلاک ۵۲ - ساختمان عمـاد

ت۲۲۶۸۴۰۲۸ (ویژه)

ن۲۲۶۹۸۵۶۴