Previous Next

یادمان دفاع

گرامیداشت هفته دفاع مقدس

جنگ تحمیلی عراق علیه ایران که بنام جنگ تحمیلی یا دفاع مقدس شناخته می شود به عنوان طولانی ترین جنگ متعارف در قرن بیستم میلادی و دومین جنگ طولانی قرن پس از جنگ ویتنام می باشد. این جنگ بصورت رسمی در ۳۱ شهریور ماه سال ۱۳۵۹ آغاز و به مدت هشت سال به طول انجامید. هفته دفاع مقدس یادآور خون پاک بیش از ۲۲۰ هزار شهیدی است که در پای شجره طوبیِ انقلاب اسلامی ریخته شده است و مردم ایران با بر خورداری از رهبری توانا و آگاه با انگیزه های دینی و ملی مقابل دشمن متجاوز بپاخاست و صحنه های زیبایی از وفاق ملی را به نمایش گذاشتند. دفاع مقدس در مقابل تجاوز وحشیانه دشمن که از حمایت و پشتیبانی کشورهای غربی و شرقی برخودار بود امروز به عنوان غرور ملی محسوب میشود.

امروز وظیفه ماست که از آن رشادت ها، شهامت ها و جانبازی های این بزرگواران، حفاظت نموده و به عنوان الگوی مناسب به نسل های آینده منتقل کنیم.

انشاء ا... تعالی

 

شرکت عماد در راستای برنامه های اعلامی بسیج بانک دی با تصویب هیئت مدیره و دستور مدیر عامل محترم اقداماتی به شرح ذیل انجام داده است:

 

«اطلاع رسانی و انجام تبلیغات مجازی و محیطی»

 

به منظور حضور پرشور کارکنان محترم در برنامه های هفته مقدس ضمن ارسال پیامک نسبت به تهیه ونصب تراکت ، بنر ،اقدام شد. حضور در مراسم عطر افشانی مزار پاک شهداء در راستای برنامه اعلامی بسیج بانک دی 

در مورخ ۱۳۹۸/۰۷/۰۱مصادف با اولین روز هفته دفاع مقدس با اعلام بسیج بانک دی کارکنان شرکت عماد در مراسم عطر افشانی مزار مطهر شهدا در امامزاده علی اکبر(چیذر) حاضر شدند. در این مراسم بعد از قرائت زیارت عاشورا پدر شهید حدادیان سخنرانی نمود و سپس مزار شهداء توسط حاضرین عطر افشانی گردید.

 

«برگزاری مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شرکت عماد ، مورخ ۱۳۹۸/۰۷/۰۲»

در تاریخ ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ با دعوت از مسئولین محترم بانک دی و با حضور مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره و کارکنان شرکت عمـاد مراسمی به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد.

در این مراسم که جناب دکتر عبداللهیان مدیر کل سرمایه گذاری و امور شرکت­های بانک دی و اقای حشمی پور مدیر کل حوزه مدیریت بانک دی حضور داشتند بعد از قرائت آیاتی چند از قرآن مجید کلیپی از فعالیت های اجتماعی و فرهنگی شرکت عماد پخش و آقای دکتر حسینی مدیر عامل شرکت ضمن خیر مقدم و تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشتند ۳۱ شهریور ماه سالروز جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعثی عراق علیه جمهوری اسلامی ایران که بعنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده یادآور  استقامت مردم در مقابل هجمه دشمنان و دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور و هویت دینی همچنین جلوه هایی از معنویت و ایثار و شجاعت و و در نهایت پیروی از فرمایشات رهبری معظم انقلاب است که ضرورت در حفاظت از این ارزشها اقدام نماییم.

دراین مراسم از جناب آقای دکتر سید احمد حسینی از رزمندگان دفاع مقدس و از جانبازان جنگ تحمیلی به عنوان سخنران دعوت بعمل آمد. ایشان مشاور عالی ستاد امر به معروف کشور و کارشناسان مجرب در موضوعات اجتماعی و فرهنگی می باشد عناوین سخنرانی وی که با استقبال حاضر مواجه گردد به شرح زیر می باشد:

عناوین و محور های ارائه شده دکتر سید احمد حسینی در جلسه بزرگداشت هفته مقدس دفاع

 • نقش جنگ در حیات اجتماعی وفرهنگی ایرانیان
 • آغاز جنگ ، زمینه ها ودلایل آن
 • آسیب شناسی گفتمان دفاع مقدس
 • شروط و راهکارهای بقای گفتمان دفاع مقدس
 • تقویت ارتباطات بین نسلی
 • ورود ادبیات دفاع مقدس در ساختار و شبکه مفهومی زبان
 • کاهش فاصله بین تولید کنندگان گفتمان و مخاطبان جدید
 • استفاده از منابع گفتمانی و ابزارهای جدید
 • استفاده از تاریخ شفاهی بر بستر سنت مبتنی بر روایتگری

اسطوره زدایی از قهرمانان دفاع مقدس و نزدیک کردن آنان به زندگی واقعی و عینی جوانان

جناب آقای حشمی پور نیز ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و تشکر از برگزاری این مراسم خاطره­ای از خانواده سه شهید دفاع مقدس (شهیدان جان نثاری) که برادر ایشان رییس یکی از شعب بانک دی میباشد اظهار نمودند.

طی مراسم فوق الذکر جناب آقای دکتر عبدالهیان مدیرکل محترم سرمایه گذاری و امور شرکتهای بانک دی با تبریک هفته دفاع مقدس در خصوص اقتصاد مقاومتی موارد ذیل را توضیح دادند.

 • دفاع مقدس همچنان ادامه دارد با پیروی از فرامین مقام معظم رهبری واجرایی کردن دستورات ایشان پیروز خواهیم شد .
 • امروز ما در گیر جنگی تمام عیار در حوزه های اقتصادی ، فرهنگی با دشمنان انقلاب اسلامی هستیم که با خود کفایی وتکیه برتوانایی ودانش خود و بکار گیری جوانان انشالله موفق خواهیم بود .
 • دشمنی استکبار جهانی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گسترده و پیچیده تر از گذشته می باشد که با توکل به خداوند متعال و کار و تلاش بر آن فائق خواهیم آمد .
 • ایشان از برنامه های شرکت عماد در حوزه های فرهنگی و اجتمایی تشکر کردند.

در پایان این مراسم از ۳ تن از بسیجیان شرکت عماد تقدیر بعمل آمد.

 

«دیدار از خانواده شهدا»

در تاریخ ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ با حضور مدیر عامل، کارکنان شرکت عماد و حجت الاسلام مبارکی و جناب آقای اسکندری ریاست محترم بنیاد شهید منطقه یک تهران و همکارانشان با دو خانواده محترم شهدا دیدار به عمل آمد.

 

«دیدار با خانواده شهید غلامحسین مارگیر»

شهید غلامحسین مارگیر در سال ۱۳۳۵در کازرون متولد و پس از اخذ مدرک ششم ابتدایی در ارتش استخدام  و با عنوان گروهبان یکم نیروی زمینی ارتش به جبهه های نبرد اعزام شد. ایشان در تاریخ  ۱۳۶۰/۰۴/۲۰ در درگیری با دشمن و منطقه عمومی دزفول در اثر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

 شهید دارای همسر و دو فرزند که در حال حاضر متاهل و در شهرستان ساکن می باشد. همسر ایشان سرکار خانم مشکی نوری ساکن تهران و در خانه های سازمانی ارتش در لویزان می باشد.

 در این دیدار آقای اسکندی ریاست محترم بنیاد شهید  منطقه یک تهران ضمن تبریک هفته دفاع مقدس به خانواده محترم شهید از خداوند خواستار سلامتی و عزت خانواده محترم ایثارگران شدند وی در ادامه از تلاش و حمایت های مدیر عامل شرکت عماد تشکر کردند.

سرکار خانم نوری همسر شهید از حضور مهمانان در بیت شهید تشکر نمودند ایشان سپس به ذکر مشکلاتی که بعضا خانواده محترم شهدا ازجمله عدم سرکشی مداوم، مشکلات مالی، بیکاری فرزندان، مشکل مسکن و ...  اشاره کردند.

قابل ذکر است نامبرده در خانه های سازمانی ارتش به مدت ۲۰ سال ساکن می باشد و مدتی است که از طرف مسئولین مربوطه به ایشان اخطار شده است که منزل فوق را تخلیه نمایند این موضوع باعث نگرانی شدید ایشان شده است.

«با توجه به اینکه ملت ایران مدیون خانواده محترم شهدا و جانبازان می باشد و خدمت به این خانواده ها و قدردانی از آنها مستوجب تضمین گذشته و آینده می باشد، ضروریست نسبت به حل مشکلات عدیده آنها توجه ویژه ای صورت گیرد و این امر صرفا منحصر به مسائل مادی نیست و با استفاده از راهکارهای معنوی در جلب رضایت آن ها اقدام شود.»

 جناب آقای دکتر حسینی نیز با تبریک این ایام از مسئولین محترم بنیاد شهید خواستار رسیدگی جدی و سریع به مشکلات این خانواده محترم شدند.

در پایان نیز با تقدیم هدایا از این خانواده تقدیر بعمل آمد.

 

«دیدار با خانواده شهید محمد ابراهیم نصیر»

شهید محمد ابراهیم نصیر در سال ۱۳۲۲ شهریار متولد شدند. ایشان تحصیلات خود را تا مقطع ابتدایی ادامه دادند. وی در کارخانه فیلیپس و سپس در صنایع دفاع استخدام و به عضویت بسیج در آمده و عازم جبهه های علیه باطل شدند.

شهید ابراهیم نصیر در تاریخ ۱۳۶۴/۰۹/۱۹ در جاده مهران به شهادت رسیدند ایشان دارای چهار فرزند می باشد که در حال حاضر فرزندان ایشان دارای تحصیلات عالی با مدرک دکترا و مهندسی پسر کوچک ایشان نیز در رشته حقوق مشغول تحصیل می باشد.

در این دیدار آقای اسکندری مسئول محترم بنیاد شهید منطقه 1 تهران اظهار نمودند ما در هر فرصتی به دنبال دیدار با خانواده محترم شهدا هستیم و این وظیفه و افتخار ما است که خدمتگزار خانواده شهدا باشیم. ایشان از ارادت مدیر عامل شرکت عماد به خانواده محترم ایثارگران تقدیر و تشکر نمودند.

همسر شهید ضمن خیر مقدم، توضیحاتی در خصوص شهید و وضعیت فرزندان خود دادند.

آقای دکتر حسینی در بخشی از صحبت های خود ضمن تبریک ایام هفته دفاع مقدس که یادآور شهادت شهیدان می باشد گفتند دیدار و حضور در بیت شهدا را یک وظیفه بر خود می دانیم . ایشان از خداوند متعال توفیق خدمت گذاری به خانواده محترم ایثار گران که بعنوان رسالت اصلی بانک دی  می باشد را خواستار شدند.

حجت الاسلام مبارکی نیز تشکر از خانواده محترم شهید برای آنها دعا کرد در پایان از خانواده محترم با اهدای لوح تقدیر آمد.

جهت عضویت در خبرنامه عمـــاد، لطفاً ایمیل خود را وارد نمائید

تماس با ما

... شـرکت عمـاد

آشریعتی، نرسیده به میدان قدس، خیابان موسیوند، پلاک ۵۲ - ساختمان عمـاد

ت۲۲۶۸۴۰۲۸ (ویژه)

ن۲۲۶۹۸۵۶۴

جستجو

امـــروز :
جمعه - ۳ بهمن - ۱۳۹۹
قمری :
الجمعة / 8 جماد ثاني / 1442
میلادی :
Jan 22 2021
ساعت :