Previous Next

مدارس لرستان

دو باب مدرسه در شهر معمولان لرستان، با مشارکت بانک دی، همت شرکت عمران و مسکن آباد دی و اداره کل نوسازی مدارس لرستان به بهره برداری رسید.

 

مراسم افتتاحیه دو باب مدرسه با حضور دکتر سهم دینی رئیس هیئت مدیره بانک دی، دکتر حسینی مدیر عامل شرکت عمران مسکن آباد دی، خرم آبادی معاونت مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان لرستان، زینی وند مدیر کل آموزش و پرورش استان، ولی زاده مدیر کل امور اجتماعی استانداری لرستان و تنی چند از مسئولین استانی، در شهرستان معمولان برگزار شد.

آقای دکتر حسینی مدیر عامل شرکت عمران مسکن آباد دی در این مراسم اظهار داشت: در کنار مردم بودن را در حادثه سیل از وظایف و افتخارات خود می‌دانیم و برای رفع مشکلات ناشی از سیل از هیچ کوششی دریغ نکرده و نمی‌کنیم.

وی افزود: مدارسی را که امروز شاهد افتتاح آن هستیم ظرف مدت زمان ۸۰ روز و با صرف اعتبار یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان ساخته شده است که البته این مدارس از محدود مدارسی هستند که با کمک‌های فرزندان شهدا ساخته شده است.

آقای زینی وند مدیر کل آموزش و پرورش لرستان نیز ضمن قدردانی از کلیه خیرین گرانقدر گفت: حضور خیرین ارجمند مدرسه ساز در آغازین روز‌های وقوع سیل موجب دلگرمی و نوید بخش روز‌های خوب بود که بحمدالله امروز شاهد یکی از آن روز‌ها هستیم.

او افزود: خیرین مدرسه ساز با اهدا ۲۱۴ میلیارد تومان برای ساخت مدارس در مناطق سیل زده کشور سهم عمده‌ای در بازسازی این مناطق ایفا کرده اند و البته دولت هم همین مقدار را برای ساخت مدارس در این مناطق اختصاص داده است.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به افتتاح مدارس سیل زده در مهرماه سال جاری خاطر نشان کرد: حادثه سیل باعث تخریب ۱۱۳ مدرسه و آسیب دیدن ۳۱۰ مدرسه شد که با همت و پشتکارمهندس حیدری مدیر کل نوسازی مدارس و کارکنان آن اداره کل تمامی ۳۱۰ مدرسه در ابتدای مهر تعمیر و علاوه بر آن ۳۱ پروژه با ۱۲۱ کلاس درس هم در هفدهم مهرماه تحویل آموزش و پرورش شد.

آقای زینی وند در ادامه گفت: از ۱۱۳ مدرسه تخریب شده‌ی از سیل نیز تا کنون حجم زیادی از آن‌ها در دست ساخت است که تا پایان سال یک نوبت و با شروع سال تحصیلی آینده هم، نوبت دوم احداث و در اختیار دانش آموزان قرار خواهند گرفت.

آقای دکتر سهم دینی رئیس هیئت مدیره بانک دی در ادامه این مراسم افزود: نظام تربیت و آموزش از حساس‌ترین و کلیدی‌ترین نظامهاست و اهمیت آن برای همه‌ی دولت‌ها بسیار زیاد است.

وی اظهار داشت: وظیفه بانک دی از بدو تاسیس ، حرکت در امتداد فعالیت‌های آموزشی و پرورشی بوده است و ما این افتخار را داریم که اعلام کنیم که بر وظایف ذاتی بانکی به دانش آموزان، نخبگان و در بخش چاپ و نشر کتاب و تهیه لوازم التحریر برای دانش آموزان مناطق محروم در کنار آموزش و پرورش بوده و هستیم.

 

بازتاب خبری ساخت مدرسه در استان لرستان آسیب دیده از سیل :

       

 

مصاحبه آقای دکتر حسینی مدیر عامل شرکت عمران و مسکن آباد دی

بسمه تعالی

تلاشی با برکت برای محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم کشور

 

 

 

بهره برداری از مدارس شهدای بانک دی احداثی در شهر معمولان و روستای محمدآباد

سید محمود حسینی مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت عمران و مسکن آباد دی در خصوص افتتاح و بهره برداری از مدارس شهرستان معمولان و روستای محمدآباد آسیب دیده از سیل واقع در استان لرستان که به دستور هیات مدیره محترم بانک دی توسط شرکت عمران و مسکن آباد دی اجرا شد ، اظهار داشت:

هیات مدیره بانک دی به نمایندگی از طرف خانواده معظم شهدا که سهامداران اصلی این بانک می باشند، با حذف بخشی از هزینه­ های تبلیغاتی خود اقدام به احداث دو باب مدرسه در مناطق محروم و آسیب دیده از سیل در استان لرستان به شرح ذیل نمود:

 

احداث یک باب مدرسه ۳ کلاسه در مقطع دبیرستان واقع در شهرمعمولان از توابع شهرستان پلدختر

 

 

طبق توافق با سازمان نوسازی مدارس استان لرستان زمان اجرای پروژه از شهریور ۱۳۹۸ تا پایان فروردین ۱۳۹۹ بود که به حول و قوه الهی و با همت و تلاش مضاعف مسئولین و مهندسین شرکت عمران و مسکن آباد دی (عماد) عملیات ساخت مدرسه فوق با دقت فراوان در استفاده از بهترین لوازم ساختمانی و نقشه­ های مهندسی و سیستم بهداشتی مدرن، آذر ماه ۱۳۹۸ به پایان رسید ، یعنی ۴ ماه زودتر از موعد مقرر پروژه، ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

«روند اجرای ساخت پنجمین مدرسه شهدای بانک دی در شهر معمولان»

 

احداث یک باب مدرسه یک کلاسه در مقطع دبستان واقع در روستای محمد آباد شهر معمولان

 

 

زمان ساخت این مدرسه طبق توافق با سازمان نوسازی مدارس استان لرستان از شهریور ۱۳۹۸ تا پایان فروردین ۱۳۹۹ بود که عملیات ساخت این مدرسه نیز به لطف خدا و با تلاش فراوان مسئولین و مهندسین شرکت عمران و مسکن آباد دی (عماد) با کیفیت بالا در استفاده از مصالح و نقشه های مهندسی مناسب، آذر ماه ۱۳۹۸ تکمیل و این پروژه نیز ۴ ماه زودتر از موعد تصویبی مقرر به اتمام رسید و مورد بهره برداری قرار گرفت.

  

«روند اجرای ساخت پنجمین مدرسه شهدای بانک دی در روستای محمدآباد»

 

ایشان تصریح کردند: «پروژه های مذکور علیرغم مشکلات فراوان همچون کمبود نیروی کار بعلت بالابودن حجم عملیات ساختمانی در منطقه، بالارفتن دستمزدها بعلت کمبود نیروی کار، افزایش قیمت مصالح با توجه به شرایط بحرانی منطقه ، عدم تعادل در عرضه و تقاضای مصالح ساختمانی ، عدم وجود انشعاب آب و برق، معارض لوله گاز در زمین محل احداث پروژه ساخت روستای محمدآباد و ... با تلاش شبانه روزی پرسنل شرکت عمران و مسکن آباد دی (عماد) تحت حمایت بانک دی، با بالاترین کیفیت و در مدت ۸۰ روز کاری ساخت شد.»

 

 

وی در ادامه افزود: «این شرکت توانست ساخت دبیرستان را با هزینه ۷۶۲ میلیون تومان و ساخت مدرسه ابتدایی را با هزینه ۲۷۷ میلیون تومان به اتمام رساند.

این هدیه­ ی ناچیز از سوی سهامداران گرانقدر بانک دی به مردم و دانش آموزان با استعداد و نیازمند فضای آموزشی شهر معمولان بوده است.»

حسینی در پایان اظهار داشتند: «ما وارث خون شهیدانی هستیم که درس ایثارگری و گذشت را با نثار جانشان به این انقلاب مقدس هدیه نموده اند و اینک که خانواده آن بزرگواران، همنوعان خود را گرفتار این سیل خانمان سوز می­بینند، با اندک سرمایه خود بر آن شدند تا موجبات تشفی خاطر این عزیزان را فراهم نمایند . انشالله که این اقدام موجب رضایت خالق هستی باشد. شایان ذکر است با این حرکت خداپسندانه از طرف بانک دی نسبت به احداث مدارس، بخش مهمی از نیاز به فضای آموزشی در این شهرستان مرتفع شده بطوریکه بتوان دانش آموزان  نخبه روستایی را شناسایی و نیز تحت پوشش قرار داد.

اینجانب از تمامی دست اندرکاران عزیز و محترمی که ما را در ساخت این مدارس یاری کرده اند تشکر می­نمایم و خداوند را شاکریم که بانک دی، بانک ارزش آفرین با ساخت شش مدرسه در مناطق آسیب دیده از زلزله و سیل در استان­های کرمانشاه، گلستان و لرستان گامی دیگر در جهت وظایف اعتقادی خود برداشته است.»

 

جهت عضویت در خبرنامه عمـــاد، لطفاً ایمیل خود را وارد نمائید

تماس با ما

... شـرکت عمـاد

آشریعتی، نرسیده به میدان قدس، خیابان موسیوند، پلاک ۵۲ - ساختمان عمـاد

ت۲۲۶۸۴۰۲۸ (ویژه)

ن۲۲۶۹۸۵۶۴